Aktualijos

Sveikatinimo projektai Šeimos namuose

2016 m. balandžio mėn. Elektrėnų Šeimos namuose startavo du projektai: „Sveikata – geriausia dovana Žmogui“ ir „Gera gyventi“. Šiais projektais siekiama organizuoti tinkamą vaikų poilsį, padėti vaikams ir jaunimui saugoti ir stiprinti sveikatą, įtraukiant į sveikatinimo veiklas visą įstaigos bendruomenę, vaikų tėvus.

Psichikos sveikata labai svarbi vaiko vystymuisi, jo mąstysenos formavimuisi, požiūriui į daugelį jį supančių dalykų, sėkmingam mokymuisi ir atsispyrimui žalingiems įpročiams. Pažeminimas, bejėgiškumas, nesaugumas, depresija – neigiami jausmai ir emocijos, su kuriomis vaikai susiduria beveik kasdien.

Projekto „Gera gyventi“ tikslas – organizuoti prevencinę veiklą, siekiant stiprinti vaikų psichinę sveikatą. Vaikų dienos centrą lankančių vaikų tėvams psichologė pravedė paskaitas : „Vaikų psichinė sveikata. Tausojimas ir stiprinimas“, „Sveika gyvensena“, „Kai kompiuteris tampa geriausiu draugu“. Vaikams buvo vedama socialiniu įgūdžių ugdymo programa „Saulytė“.

Psichinė sveikata priklauso ir nuo fizinės, todėl projekto „Sveikata – geriausia dovana žmogui“ pagrindiniai uždaviniai buvo: ugdyti sveiką vaiko gyvenseną, padėti vaikams ir jaunimui saugoti, stiprinti sveikatą, padidinti fiziškai aktyvių vaikų skaičių, organizuoti tinkamą vaikų poilsį. Į vaikų dienotvarkę buvo įtraukti apsilankymai miesto baseine ir Elektrėnų ledo rūmuose, sporto užsiemimai ne tik salėje, bet ir lauke, kas ypatingai naudinga psichinei sveikatai. Vasarą buvo organizuojamos kelionės dviračiais aplink Elektrėnų marias, o esant blogam orui – skaitė daug knygų, žaidė įvairius stalo žaidimus, lankė keramikos būrelį, kurie ugdo vaikų kūrybiškumą, teikia geras emocijas.

Šeimos namų vaikai vasarą vyko i poilsio stovykla – „Pantera“, įsikūrusią nuostabiame pušyne prie Elektrėnų marių. Stovykloje buvo puikiai organizuotas aktyvus poilsis. Visi linksmai leido laiką ir patyrė daug vasaros nuotykių, susirado naujų draugų ir bendraminčių, susipažino su spec. tarnybu (policijos, ugniagesių) darbo specifika, įranga, amunicija. Taip pat vaikai keliavo ir i Molėtų raj. „Toliejos“ poilsio bazėje, įsikūrusioje Labanoro regioniniame parke esančią stovyklą „Atostogauk su kamuoliu“, kurioje viskas buvo orientuota i jauno žmogaus aktyvų judėjimą. Dienotvarkė buvo kupina įvairiausių judriųjų žaidimų (krepšinis, futbolas, tinklinis, tenisas), vyko organizuojami renginiai, susitikimai su sporto profesionalais, nepamiršti ir naktiniai žygiai. Dieną vainikuodavo vakariniai pasisedėjimai prie laužo, linksmos dainos ir pašnekesiai.

*Projektas finansuojamas iš 2015-2017 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

Laima Butrimavičienė

 

 

 

Nemokama emocinė parama suaugusiems ,,Vilties linijos“ telefonu visą parą

Paparčių vaikų globos namuose svečių iš Vokietijos surengta šventė

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

„22nd Volvo Open Cup“ !!!

Stovykla Varkaliuose

Jus aš draugais vadinu

Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatas + Kaunas Winter Cup 2013

Dailiojo čiuožimo varžybos Torunėje

Mes patekome į Lietuvos mokinių parlamentą

O visgi elektrėniečiai nešykštūs žmonės

Pažintinė ekskursija į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

Svečiuose Vyskupas Jonas Ivanauskas

Žalia stotelė

Akcija „Darom 2012“ VšĮ Elektrėnų vaikų globos namuose

Atvelykio šventė

Viešnia iš svetur

Dailusis čiuožimas

Mūsų svečiai

Skani moliūgų sriuba

Paminėta 10-ies metų sukaktis

Vasaros įspūdžiai 2011

Vasaros įspūdžiai 2010

„Darom 2010“

Šv. Velykos VšI Elektrėnų vaikų globos namuose

Elektrėnų vaikų globos namų auklėtiniai dalija gerumą

Kelionė į Vokietiją

Atostogos stovykloje „Karklė“

Vasaros malonumai

Išvyka į renginį„ Red Bull kašis ant ledo“

Į naujuosius išplaukė laivu

„Darom 2009“ Elektrėnuose

Vaikų gynimo dienos įspūdžiai

Šv. Kalėdų stebuklai...